پادکست: درمان کبد چرب با تغذیه درمانی - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی

ناهید زندی – متخصص تغذیه

در این پادکست خانم ناهید زندی مشاور تغذیه و رژیم درمانی، در رابطه با کبد چرب، عوارضی که باعث ایجاد کبد چرب می‌شود و همچنین راه‌های تغذیه درمانی در این بیماری صحبت می‌کند.

تغریباً ۳۰ درصد افراد کشور به کبد چرب مبتلا هستند و بیشترین افرادی که مبتلا به این بیماری اند، بیشتر مبتلا به چاقی، چربی خون و دیابت هستند. کبد چرب به چه معنا است؟ از رسوب کردن چربی در کبد بیماری کبد چرب ایجاد می‌شود. عوامل مختلف محیطی مثل مصرف کردن سیگار، مصرف کردن غذاهای پرچرب، بی تحرکی، افزایش فشار خون، افزایش وزن و حتی در بعضی از موارد استفاده بیش از حد از داروهایی مثل داروی آسپرین در ایجاد کبد چرب می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

علائم کبد چرب:

از علائم کبد چرب در بعضی از افراد می‌توانیم به بی اشتهایی، حالت تهوع، خستگی، درد شکم ذکر کنیم و به دلیل اینکه عارضه کبد چرب از زمان شروع بدون نشانه هست ۶۰ تا ۷۰ درصد مبتلایان به این بیماری از این عارضه هیچگونه اطلاعی ندارند و تنها راه شناسایی این بیماری سونوگرافی های شکمی هست. باید با این سونوگرافی متوجه شویم در چه مرحله ای وجود دارد که به اصطلاح پزشکی به گرید ۱ و ۲ و ۳ تقسیم بندی می‌شود.

راه‌های درمان کبد چرب:

در درجه اول وزنمان را حتما باید کم کنیم تا چربی‌های اضافی شکمی از بین برود، اگر فرد سیگار می‌کشد حتما ترک سیگار داشته باشد، از غذاهای سالم و با حداقل چربی یعنی در پخت غذای روزانه مان فقط ۲ قاشق غذاخوری روغن مایع استفاده کنیم و انجام حرکات نرمشی بصورت روزانه که از افزایش چربی در خون و در نتیجه چربی در کبد جلوگیری کنیم.

مهمترین نکته در انجام ورزش برای درمان بیماران کبد چرب:

نیم ساعت قبل از اینکه ورزش را شروع کنیم حتما ۲ لیوان آب ولرم استفاده بنوشید و در طول ورزش هم با خودتان آب داشته باشید که این حداقل به اندازه ۲۴۰ سی سی تا یک لیوان می‌تواند باشد.

نکات مهم در رژیم غذایی بیماران کبد پرب:

یادمان باشد مصرف مواد غذایی سرخ کردنی به حداکثر یک بار در ماه برسانیم و غذاها بیشتر در حد تفت پیازداغ روغن داشته باشد. پرهیز جدی داشته باشید در مصرف جگر، سوسیس، کالباس، کله پاچه، مغز گوسفند و مهمترین قسمت روغن جامد است بعنوان عامل مهم در بروز کبد چرب می‌تواند ذکر شود. با استفاده از غذاهایی مثل ماهی مخصوصا ماهی سالمون یا قزل، استفاده از روغن زیتون بر روی غذای سر سفره یعنی گرما نبیند، و سبزیجات تازه، انواع سالادها و میوه جات تازه و اگر نمی‌توانید بصورت تازه بصورت کمپوت خودمان دربیاوریم نه اینکه از بیرون خریداری کنیم و حاوی حداقل شکر و چه بهتر که بدون شکر پخته شده باشد و استفاده از سالادهای کاهو، گوجه و خیار و سبزیجات که فیبرهای فراوان دارند و مانع از انباشته شدن چربی در کبد می‌شوند.

پادکست: نوجوانان خود را آماده کنیم!

پادکست: نوجوانان خود را آماده کنیم!

پادکست: افزایش اندازه آلت تناسلی

پادکست: افزایش اندازه آلت تناسلی