اعتبار تعرفه خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۲ در سرانه سلامت لحاظ می‌شود - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
اعتبار تعرفه خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۲ در سرانه سلامت لحاظ می‌شود

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان این‌که در بودجه ۱۴۰۲ تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به عنوان بخشی از سرانه سلامت لحاظ خواهد شد؛ از نیاز این وزارتخانه به جذب ۱۰۰ هزار نیرو خبر داد.

به گزارش بانک پزشکان، عباس عبادی در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین وضعیت اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اظهار کرد: در بودجه ۱۴۰۲ اعتبار تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به عنوان بخشی از سرانه سلامت لحاظ خواهد شد و این یک گام جدی به سمت جلو است؛ با توجه به اینکه پس از این تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به عنوان یکی از اجزای سرانه سلامت خواهد بود نگرانی از عدم تحقق بودجه آن نخواهیم داشت.

وی افزود: از آبان‌ماه سال جاری اولین پرداخت تعرفه پرستاران به شکل علی‌الحساب انجام شد و با مساعدت سازمان برنامه و بودجه، این پرداختی‌ها در سال جاری استمرار خواهد یافت.

 

۴۰ درصد نیروهای جذبی وزارت بهداشت از پرستاران خواهد بود

عبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر جذب نیروهای پرستاری اضافه کرد: تفاهم اولیه با سازمان امور اداری و استخدامی برای جذب نیرو صورت گرفته اما هنوز مجوز نهایی برای جذب نیرو را صادر نکرده‌اند. براساس روال قبلی، از سهمی که وزارت بهداشت در جذب و استخدام نیروها دارد ۴۰ درصد مربوط به کارکنان گروه پرستاری است.

وی ادامه داد: درخواست وزارت بهداشت جذب ۱۰۰ هزار نفر نیروی انسانی در همه گروه‌های نظام سلامت است اما ممکن است میزان مجوزهای صادرشده از سوی سازمان امور استخدامی کمتر از این عدد باشد.
۳ علت درخواست جذب نیروی انسانی در وزارت بهداشت

معاون پرستاری وزارت بهداشت متذکر شد: برای تخت‌ها و بیمارستان‌های جدیدالتاسیس، جایگزینی کارکنان بازنشسته شده و نزدیک شدن به استانداردهای نیروی انسانی در کشور نیاز به جذب نیرو داریم.