انجام ۱۶ نوبت مراقبت بهداشتی رایگان برای کودکان زیر ۵ سال ساکن در ایران - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
انجام ۱۶ نوبت مراقبت بهداشتی رایگان برای کودکان زیر ۵ سال ساکن در ایران

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس گفت: ۱۲ نوبت مراقبت بهداشتی برای کودکان زیر ۲ سال و ۱۶ نوبت مراقبت برای کودکان زیر پنج سال انجام می شود.

به گزارش بانک پزشکان به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اعلام کرد: با توجه به اهمیت سلامت کودکان در شکل‌دهی سلامت عمومی جامعه، ۱۲ نوبت مراقبت برای همه کودکان زیر ۲ سال و ۱۶ نوبت مراقبت برای همه کودکان زیر ۵ سال ساکن در جمهوری اسلامی، اعم از ایرانی و غیر ایرانی تعریف شده است.

دکتر محمدرضا صائینی افزود: در این مراقبت ها بیش از ۲۲ خدمت بهداشتی مهم و کلیدی به صورت رایگان ارایه می‌شود. واکسیناسیون بر علیه بیماری‌های واگیردار یکی از مهم‌ترین این خدمات است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی ادامه داد: همکاران بهورز ما در مناطق روستایی و عشایری برای ارایه این بسته‌های خدمتی با ساکنان منطقه تحت پوشش خود در ارتباط هستند و خدمات را به صورت فعال ارایه می‌دهند.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت بیان کرد: از والدین عزیز ساکن در مناطق شهری کشور می‌خواهم ضمن مراجعه به موقع به پایگاه‌های سلامت شهری و یا مراکز خدمات جامع سلامت، با تلقیح به موقع واکسن‌ها سلامت فرزندان خود را تضمین کنند.