قوی ترین دمنوش های گیاهی برای تقویت میل جنسی - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
قوی ترین دمنوش های گیاهی برای تقویت میل جنسی

چای های گیاهی خاصی برای افزایش میل جنسی به بازار عرضه می شوند که به طور معمول حاوی چند گیاه در ترکیب خود هستند.

به گزارش بانک پزشکان به نقل از آپتیمال هلث، گاهی میل جنسی در زنان و مردان به دلایل مختلفی کاهش پیدا می کند و اغلب باعث نگرانی زوجین می شود. مشکل می تواند به دلیل فکری و احساسی ایجاد شود یا در اثر مسائل فیزیکی مانند فقدان روانکاری یا جریان خون در اندام تناسلی. محصولات گیاهی زیادی در بازار وجود دارد که ادعا می کنند میل جنسی را افزایش می دهند ولی باید قبل از مصرف از صحت ادعایشان مطلع باشیم. چای های گیاهی خاصی به این منظور به بازار عرضه می شوند که به طور معمول حاوی چند گیاه در ترکیب خود هستند. مواد تشکیل دهنده موجود در این محصولات دارای مکانیسم های مختلفی برای عملکرد میل جنسی هستند بنابراین اگر مطمئن نیستند که علت کاهش میل جنسیتان چیست، گزینه هایی را انتخاب کنید که مزایای متعددی داشته باشد.

عوامل بالقوه ای مانند مشکلات رابطه، استرس، مشکلات پزشکی یا سطوح پایین هورمون تنها برخی از عواملی هستند که می توانند در میل جنسی طبیعی شما اختلال ایجاد کنند.

آیا چای تقویت کننده میل جنسی است؟

چای به دلیل خاصیت تقویت کننده خلق و خو و انرژی زا، اغلب برای کسانی که به دنبال افزایش میل جنسی خود هستند توصیه می شود. آنتی اکسیدان های موجود در چای یکی دیگر از مزایای سلامتی است. آنتی اکسیدان های کاتچین چای می توانند به افزایش میل جنسی کمک کنند. مطالعات نشان داده اند که این کاتچین ها به بهبود گردش خون در سراسر بدن از جمله میل جنسی کمک می کنند.

برای بهره مندی از مزایای کامل این چای ها، انجام تحقیقات مناسب و مشورت با یک متخصص مراقبت های بهداشتی قبل از مصرف ضروری است.

بهترین چای برای افزایش میل جنسی

اگر از دمنوش‌های گیاهی لذت می‌برید، می‌دانید که علاوه بر فواید دیگر، چقدر می‌توانند آرامش بخش باشند. با این حال، آیا می دانستید که گیاهان خاص می توانند به طور قابل توجهی و به طور طبیعی میل جنسی شما را افزایش دهند؟

چای جینسینگ

اگر میل جنسی کم دارید، ممکن است بخواهید یکی از دو نوع چای جینسینگ را امتحان کنید. هر دو نشان داده شده است که انگیزه و سطح فعالیت را افزایش می دهند. برای شروع، جینسینگ Panax وجود دارد. این گیاه دارای سابقه طولانی استفاده سنتی در چین و کره برای افزایش عملکرد جنسی است. عصاره جینسنگ Panax همچنین شامل جینسینگ قرمز کره ای است که به مردان کمک می کند نعوظ سخت تر و طولانی تری داشته باشند – که توسط تحقیقات تأیید شده است.

در همین حال، چای جینسینگ آمریکایی می تواند به مردان در حفظ نعوظ و احیای سطح انرژی کمک کند. گمانه زنی هایی وجود دارد که جین سنوزید موجود در ریشه های جینسینگ می تواند میل جنسی افراد را افزایش دهد، اما این موضوع به طور قطعثابت نشده است.

چای سبز

اگر بدانید یک فنجان چای سبز می تواند به شما در رسیدن به آرامش کمک کند، تعجب نخواهید کرد. چای سبز حاوی مقدار زیادی تیانین است و به دلیل اثرات آرام بخش و آرامش بخش آن شناخته شده است. همچنین با از بین بردن ادیکال های آزادی که به به رگ های خونی آسیب می رسانند و آن ها ا ملتهب می کنند توانایی برای انتقال خون را افزایش داده و می تواند موجب افزایش میل جنسی شود.

جینکو بیلوبا

علاوه بر کاهش فشار خون و افزایش سطح انرژی، جینکو بیلوبا به دلیل پتانسیل آن برای کمک به مشکلات حافظه مرتبط با زوال عقل مورد مطالعه قرار گرفته است.

نوشیدن چای جینکو بیلوبا می تواند با شل کردن ماهیچه های اندام تناسلی، افزایش جریان خون در ناحیه و تحریک به افراد کمک کند تا رابطه جنسی بهتری داشته باشند. با این حال، تنها تعداد انگشت شماری از مطالعات انسانی بر روی جینکو بیلوبا انجام شده است، بنابراین نمی توان گفت که چقدر به نیازهای انسان پاسخ می دهد.

علف هرز بز شاخدار (اپیمدیوم)

مشکلات رایج سلامتی که علف هرز بز شاخدار به آنها کمک می کند شامل فشار خون بالا، پوکی استخوان، استخوان های شکننده و روماتیسم است که آن را به یک گیاه رایج چینی تبدیل می کند. علاوه بر این، علف هرز بز شاخی گیاهی است که معمولاً به عنوان یک محصول تقویت کننده جنسی فروخته می شود، با ادعاهایی از جمله افزایش میل جنسی.

حدس و گمان هایی وجود دارد که اثرات گشادکننده عروق آن باعث افزایش جریان خون به اندام تناسلی می شود. علاوه بر این، دارای ماده طبیعی ایکاریین است که نشان داده شده است که نتایج کمی مشابه با ویاگرا و سیالیس دارد.

با این حال، علف هرز بز شاخدار بدون خطرات بالقوه نیست، به ویژه برای کسانی که از قبل شرایطی دارند یا از داروها یا مکمل های خاصی استفاده می کنند. قبل از شروع هر رژیم مکمل جدید، توصیه می شود با پزشک خود صحبت کنید.

ال-آرژنین

اگرچه نام “ال آرژنین” (یک اسید آمینه) ممکن است برای شما ناآشنا باشد، این پروتئین به طور طبیعی توسط بدن شما تولید می شود. اکسید نیتریک، ترکیبی که به شل شدن عضلات و افزایش جریان خون کمک می کند. حتی اگر تلاش‌های زیادی برای مطالعه ال-آرژنین انجام شده است، نتایج اغلب غیرقابل اعتماد یا ناچیز بوده و حجم نمونه مطالعات اغلب بسیار کوچک بوده است. مزایای ال-آرژنین برای اختلال نعوظ مستلزم بررسی بیشتر است، اما مکانیسم دقیقی که ممکن است توسط آن کار کند نامشخص است.

آیا باید چای تقویت کننده میل جنسی بنوشید؟

اعتماد به نفس و تمایل شما برای داشتن رابطه جنسی افزایش می یابد اگر در حین رابطه جنسی عملکرد خوبی داشته باشید. به همین دلیل است که بسیاری از افراد علاقه مند به انجام هر کاری برای داشتن یک زندگی جنسی خوب و سالم هستند.

اگرچه جینسینگ، علف هرز بز شاخی و داروهای مشابه اغلب به عنوان یک داروی مکمل یا جایگزین برای اختلال نعوظ استفاده می شود، اثربخشی آنها در درمان این بیماری تضمین نشده است.

افزایش میل جنسی با دمنوش جنسینگ آمریکایی

دو نوع جنسینگ وجود دارد که برای بالا بردن و بازگراندن میل جنسی در مردان استفاده می شود. با وجودیکه به صورت سنتی معمولا جنسینگ چینی تجویز می شود ولی باید بدانید جنسینگی که در مطالعات حیوانی مورد استفاده قرار گرفته نوع آمریکایی آن بوده است. به نظر می رسد جنسینگ آمریکایی American Ginseng با تغییر اثر دوپامین dopamine در مغز، میل جنسی را افزایش می دهد.

در مطالعه ای که در دانشگاه ایلینویز جنوبی Southern Illinois University روی هر دو نوع جنسینگ چینی و آمریکایی انجام شد، محققین به این نتیجه رسیدند که هر دو نوع جنسینگ روی پاسخ و میل جنسی حیوانات اثر گذار بوده اند. جینسنوزید Ginsenoside موجود در ریشه جنسینگ به عنوان محرک میل جنسی شناخته می شود و همچنین باعث تسهیل نعوظ در مردان است.

افزایش میل جنسی با دمنوش گیاه بز شاخدار

گیاه بز شاخدار Horny Goat Weed یا Epimedium grandiflorum با اثرات مثبتی که روی میل جنسی مردان و زنان دارد شناخته می شود. این گیاه در طب سنتی چین به نام یین یانگ هو Yin Yang Huo شناخته می شود. ماده فعال گیاه بز شاخدار ایکارین icariin است که باعث تحریک جزیان خون و افزایش فشار آن به آلت تناسلی مرد و کلیتوریس د ر زن می شود.

به گزارش محققان ایتالیایی گیاه بز شاخدار زمانی که در معرض آنزیمی که جربان خون به سمت آلت تناسلی مردان را تنظیم می کند و باعث ایجاد نعوظ می شود، قرار بگیرد باعث تاثیر حداکثری آنزیم می شود. با اصلاح و تولید ماده فعال خالص موجود در این گیاه محققین توانستند فرمولی با شباهت زیاد به ویاگرا بدست آورند.

شما می توانید این گیاه را به صرت خشک تهیه کرده و یک مشت از آن را به همراه ۴ لیوان آب جوش به مدت ۱۵ دقیقه دم بگذارید و روزی دو لیوان از آن میل نمایید. در عرض چند روز متوجه اثر آن خواهید شد.

افزایش میل جنسی با دمنوش ماکا

ماکا Maca با متعادل کردن سطح هورمون های جنسی عمل می کنید. مطالعه ای که در سال ۲۰۰۰ در Urology منتشر شد اثرات ماکا را تایید می کرد. شرکت کنندگان بعد از استفاده ۲۰۰۰ میلی گرم ماکا به صورت روزانه ادعا کردند که افزایش قابل توجهی در میل جنسی، عملکرد بهتر جنسی و تعداد دفعات رابطه جنسی داشته اند. همچنین به نظر می رسد که قدرت باروری مردان را هم افزایش داده است. با این که تصور می شود ماکا روی میل جنسی زنان و مردان اثر مثبت می گذارد ولی فقط روی مردان آزمایش شده است. ماکا را می توان به عنوان یک ویاگرای طبیعی در نظر گرفت البته باید توجه داشته باشید که اثرات آن فوری نبوده و حداقل دو ماه باید از آن استفاده نمایید.

افزایش میل جنسی با دمنوش آشواگاندا

به نظر می رسد که مصرف آشواگاندا Ashwaganda سطح تولید اکسید نیتریک را افزایش داده و باعث افزایش انبساط عروق خونی می شود. مطالعه انجام شده در مرکز علوم دانشگاه تگزاس نشن می دهد که این چای عصب هایی که در مغز باعث ایجاد اضطراب می شوند را محدود کرده و باعث بهبود حالت فرد می شود. همچنین باعث افزایش ایمنی عمومی و مقاومت در مقابل استرس می شود. این گیاه سال هاست که در طب هندوستان مورد استفاده قرار می گیرد. یک فرمول افزایش دهنده میل جنسی با این گیاه عبارت است از ترکیب یک بخش آشواگاندا با شیر و روغن یا کره.