١٠ داروی گیاهی درمان کرونا - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
١٠ داروی گیاهی درمان کرونا

به گزارش بانک پزشکان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: پیشگیری محوری باید در نظام سلامت بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
نفیسه حسینی یکتا گفت: داروهای گیاهی در صورتی که مسیر درست و علمی طی کرده باشند حتما می‌توانند در صنعت دارویی کشور جای خود را پیدا کنند. ۱۷ مجوز برای داروهای موثر به منظور کمک به درمان بیماری کرونا دریافت کرده ایم که از این تعداد ۱۰ دارو در بازار دارویی کشور موجود است.

او اعلام کرد که هر چه خدمات پیشگیرانه مبتنی بر سبک زندگی سالم و چرخش تحول آفرین پیشگیری محوری به جای درمان محوری را در نظام سلامت بیشتر مد نظر قرار بدهیم بیشتر شاهد ارتقاء سلامت جامعه خواهیم بود.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت افزود: رویکرد استفاده از طب ایرانی مد نظر وزارت بهداشت و منطبق بر اسناد بالادستی موجود از جمله بند ۱۲ سیاست های کلی نظام سلامت است. در رویکرد ادغام باید از ظرفیت طب ایرانی در کنار طب نوین برای ارتقای سلامت و بهبود کیفی وضعیت زندگی مردم استفاده کرد.

حسینی یکتا گفت: ادغام باید در حوزه های مختلف آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان باشد. حتی باید فعالیت های بین المللی در حوزه سلامت صورت بگیرد تا بستر استفاده از خدمات طب ایرانی در تمام سطوح ارائه خدمت ایجاد شود .

او ادامه داد: مولفه های اجتماعی متنوع که متولیان متعددی دارند در سلامت موثر هستند بنابراین علاوه بر وزارت بهداشت، سازمان ها و ارگان‌های دیگری نیز در حفظ و ارتقا سلامت مردم باید ایفای نقش کنند.