ابتلای یک سوم از مردم به عارضه کبد چرب - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
ابتلای یک سوم از مردم به عارضه کبد چرب

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: یکی از وظایف سازمان نظام پزشکی ارتقای سطح علمی پزشکان است و اعتماد مردم به پزشکان بزرگترین سرمایه برای ما محسوب می شود.

به گزارش بانک پزشکان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،رئیس زاده گفت: با ارتقای کیفیت، اعتماد مردم به پزشکان بیشتر خواهد شد. زیر بنای حفظ این اعتماد آموزش خواهد بود و اگر علم پزشکان به روز باشد، سبب ارتقای بیشتر کیفیت خواهد شد.

موید علویان، رئیس سازمان نظام پزشکی تهران در نشست خبری اولین همایش جامع کبد و گوارش گفت: در این کنگره کارشناسان بیمه نیز شرکت دارند تا در خصوص هزینه های درمان بیماری و تحت پوشش قرار گرفتن بیمه ها به بحث و تبادل نظر پرداخته شود.

به گفته او در این کنگره ها به موضوع تعرفه ها و بحث اخلاق پزشکی پرداخته می شود و امتیاز بازآموزی شرکت در این همایش ۲۰ امتیاز خواهد بود.

او افزود: یکی از اهداف ما آموزش جامعه در زمینه بیماری های مختلف است که در کنار همایش جامع کبد و گوارش منتشر خواهد شد. برای تسریع در قوانین باید کارهای مشترکی در این خصوص با وزارت بهداشت و به خصوص معاونت آموزش انجام شود.

طبائیان، معاون آموزشی نظام پزشکی نیز گفت: با توجه به مشکلات شایع گوارشی در سطح جامعه سوالات زیادی در بین مردم وجود دارد. این کنگره با هدف اطلاع رسانی در خصوص نوآوری و درمان های جدید بیماری گوارش و کبد است.

او افزود: در این کنگره بیش از ۵۰۰ نفر شرکت کرده اند. هدف از اجرای این کنگره آموزش راه حل های درمانی برای بیماری های گوارش و کبد است.

جمالی گفت: خطاها در هنگام عمل و اجرا وجود دارند. مسئله مهم این است که با شناسایی قصور، پزشک در سریع ترین اقدام، کارهای درمانی را برای رفع قصور انجام دهد.

او گفت: شایع ترین مشکل کبد از نوع کبد چرب غیر الکلی است که چاقی در این خصوص به عنوان ریز فاکتور خطر محسوب می شود. این بیماری قابل پیشگیری است و سبب بروز درگیری اعضای مختلف مانند قلب، مغز و کلیه در بیماران می شود.

او افزود: بیش از یک سوم از مردم چربی کبد دارند و چاقی عامل مهمی در این خصوص است. این بیماری در اطفال دارای اضافه وزن نیز دیده شده است.