آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۶۳۶ میلیون نفر به کووید-۱۹ - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۶۳۶ میلیون نفر به کووید-۱۹

به گزارش بانک پزشکان به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۴ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۹,۴۰۰,۹۵۹ ۱,۰۹۵,۶۴۶
۲ هند ۴۴,۶۵۵,۸۲۸ ۵۲۹,۰۷۷
۳ فرانسه ۳۶,۸۴۲,۹۱۰ ۱۵۷,۰۴۷
۴ آلمان ۳۵,۶۴۹,۶۴۸ ۱۵۳,۸۱۴
۵ برزیل ۳۴,۸۷۸,۶۶۵ ۶۸۸,۲۷۰
۶ کره جنوبی ۲۵,۶۷۰,۴۰۷ ۲۹,۲۳۹
۷ انگلیس ۲۳,۸۹۸,۴۸۹ ۱۹۳,۶۷۳
۸ ایتالیا ۲۳,۵۳۱,۰۲۳ ۱۷۹,۱۰۱
۹ ژاپن ۲۲,۳۶۰,۸۷۲ ۴۶,۷۱۱
۱۰ روسیه ۲۱,۴۳۴,۷۵۸ ۳۹۰,۲۴۷

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۰۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۸۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.