جدی ترین علایم سویه فعلی کرونا - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
جدی ترین علایم سویه فعلی کرونا

سویه جدید کرونا که هم اکنون غالب شده علایم متفاوتی دارد که جدی نگرفتن آن باعث فراگیرشدن بیماری در جامعه می شود در حالی که برخی از مسئولان بهداشتی کشور معتقدند که افزایش دو برابری شمار روزانه مبتلایان به کرونا حاکی از آن است که کشور وارد موج هفتم این بیماری شده ، مهم‌ترین نکته پیشگیری و تشخیص بیماری کروناست؛ و هیچ چیز مثل شناخت علایم در این باره به ما کمک نمی کند .

گلو درد، مهم‌ترین نشانه کووید | به گزارش بانک پزشکان به نقل از روزنامه خراسان ، بنا به اطلاعات ۱۷هزار و ۵۰۰ نفری که در این هفته آزمایش‌ کرونای آن‌ها در انگلستان مثبت بوده مشخص شد که مهم ترین‌ نشانه‌ کووید، گلودرد است. انسداد بینی، سردرد، سرفه بدون خلط، آب‌ریزش بینی، سرفه با خلط، صدای گرفته، عطسه، خستگی، درد عضلانی، سرگیجه، تورم غدد گلو، التهاب چشم، تغییر بویایی، درد ناحیه قفسه سینه، تب، لرز، تنگی نفس، گوش درد و از دست دادن حس بویایی از دیگر عوارض رایج بوده است.

جالب است بدانید درجه حرارت بالا یا تب و از دست دادن بویایی یا چشایی و مواردی که پیشتر به عنوان نشانه‌های احتمالی کووید شایع بود، بسیار کمتر در بین بیماران دیده‌ می‌شود.یافته‌های جدید نشان می‌دهد که علایم افراد مبتلا به کووید با تکامل همه‌گیری تغییر کرده است.محققان بر این باورند که این موضوع می‌تواند ناشی از تغییر یا جهش ویروس در طی زمان باشد.

پایین آمدن سطح ایمنی | متاسفانه سطح ایمنی جامعه در برابر کرونا پایین آمده و مردم باید به رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی توجه ویژه‌ای داشته باشند و ابتدایی‌ترین کار یعنی زدن ماسک و واکسن را فراموش نکنند.

اهمیت واکسن | تزریق واکسن یادآور بسیار مهم‌تر از این است که درگیر این باشید که چه نوع واکسنی را تزریق کنید. اگر بیش از شش ماه از تزریق نوبت قبلی‌ واکسن‌تان گذشته، به شما توصیه می‌شود نوبت یادآور را دریافت کنید. اگر به بیماری کرونا مبتلا هستید، حداقل تا یک ماه بعد از بهبودی صبر کنید و سپس واکسن بزنید.