این افراد ۵ برابر بیشتر از سایرین به زیرسویه جدید کرونا مبتلا می‌شوند - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
این افراد ۵ برابر بیشتر از سایرین به زیرسویه جدید کرونا مبتلا می‌شوند

نتایج یک تحقیق جدید نشان داد زیرسویه BA.۵ امیکرون که اکنون سویه غالب کرونا ویروس در ایالات متحده است، چهار برابر بیشتر در برابر واکسن‌ های کووید مقاوم است.

به گزارش بانک پزشکان به نقل از ایسنا، محققان اظهار کردند: این زیرسویه نسبت به واکسن‌ های RNA پیام‌رسان چهار برابر بیشتر از سویه‌ های قبلی امیکرون مقاوم است.

به گزارش چاینا، آنان افزودند: زیرسویه جدید از سایر زیرسویه‌ های امیکرون در برابر حفاظت ایجاد شده توسط واکسن‌ های فایزر و مدرنا کووید ۱۹ مقاوم‌تر است.

کلینیک مایو ایالات متحده در گزارشی بیان کرد این زیرسویه «بیش از حد مسری» و به افزایش بستری شدن در بیمارستان و پذیرش در بخش مراقبت‌ های ویژه دامن زده است.

بر اساس آخرین داده‌ های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ های ایالات متحده زیرسویه BA.۵ حدود ۶۵ درصد از موارد ابتلا به کووید در ایالات متحده طی هفته منتهی به ۹ جولای را تشکیل داد.

دکتر گرگوری، رئیس گروه تحقیقاتی واکسن کلینیک مائو، گفت: امکان ابتلا به زیرسویه جدید در افراد واکسینه نشده پنج برابر بیشتر از افرادی است که واکسینه و تقویت شده‌اند؛ در حالی که امکان بستری شدن در بیمارستان ۷.۵ برابر و احتمال مرگ ۱۴ تا ۱۵ برابر بیشتر است.