آیا مصرف مکمل آرژنین خوبه؟

آرژنین در بدنسازی یا ال‌ آرژنین یک آمینو اسید است که در بدن ساخته می شود و به عنوان یک مکمل در شرایط مختلفی از میگرن تا التهاب به بدن کمک می‌کند. آرژنین (ال‌ آرژنین) در بدنسازی نقش بسزایی دارد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

آرژینین به عنوان درمان برای بسیاری از بیماری‌های بیشتری مانند جنون، فشار خون بالا، سرطان، ناباروری مردان، دیابت و چاقی مورد مطالعه قرار گرفته است،  اما نتایج نامشخص بوده و تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

این مکمل به یک مکمل مشهور در آمریکا تبدیل شده است. با این حال، به نظر می رسد که اکثر مردم آرژنین کافی در بدن خود دارند و سود چندانی از مکمل نخواهند برد.

هیچ مقدار استانداردی برای این مکمل وجود ندارد. در مطالعات از مقادیر مختلفی برای شرایط مختلف استفاده کرده‌اند.  یک دوز معمولی دو تا سه گرم سه بار در روز است، گرچه دوزهای پایین و بالاتر نیز مورد مطالعه قرار گرفته اند. بی خطر بودن مصرف مکمل آرژنین در دراز مدت معلوم نیست. با دکتر خود مشورت کنید.

بسیاری از غذاها منبع طبیعی از سطوح پایین اسن ماده هستند مانند آجیل (مثل گردو، فندق، گردوی آمریکایی، بادام زمینی، بادام، بادام هندی و آجیل برزیلی)، دانه ها (مانند کنجد و آفتابگردان)، جو، ذرت، غلات، گندم سیاه، برنج قهوه ای، محصولات لبنی، گوشت، مرغ و شکلات.

عوارض جانبی: برای اکثر مردم مصرف آرژنین در بدنسازی چند عوارض جانبی دارد. می تواند باعث تهوع، گرفتگی عضلات، اسهال، واکنش های آلرژیک و علائم آسم شود. همچنین می‌تواند موجب فشار خون پایین و تغییرات در میزان گلوکز و سطح شیمیایی خون شود.

آگهی پزشکان و مراکز درمانی

کلینیک بانک پزشکان