کاهش وزن با بوتاکس معده - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی

بوتاکس معده به روشی جدید برای کاهش وزن تبدیل شده است. لاغری با تزریق بوتاکس معده عبارت است از تزریق بوتاکس به روش آندوسکوپیک که به نواحی خاصی از معده (ورود به داخل دهان با وسیله ای انعطاف پذیر با دوربین و نور در انتهای آن و پایین آمدن به معده و سایر قسمت ها). تزریق بوتاکس به ماهیچه های معده برای کاهش اشتها از طریق ایجاد آهسته تر انقباض عضلات معده استفاده می شود.

 

بوتاکس معده چگونه اعمال می شود؟

بوتاکس معده که یک روش غیر جراحی است با روش اندوکسوپی انجام می شود و حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد. بیمار می تواند با پیاده روی ۱-۲ ساعت پس از استفاده از بیمارستان بیمارستان را ترک کند.

آیا بوتاکس معده عوارضی دارد؟

برای افرادی که به بوتاکس حساسیت دارند یا مبتلایان به بیماری عضلانی توصیه نمی شود. به غیر از این، به نظر نمی رسد که هیچ گونه عوارض جانبی داشته باشد. بوتاکس محبوب ترین درمان ضد چروک صورت، زیر بغل و پوست در شرایط عادی است. در نتیجه در صورت استفاده صحیح و با روش صحیح عوارضی ندارد.

اگر توسط پزشک متخصص انجام شود هیچ عارضه جانبی جدی وجود ندارد. پس از عمل، عوارض جانبی مانند حالت تهوع، سوء هاضمه و نفخ ممکن است به ندرت دیده شود، اما این عوارض موقتی هستند. برای افرادی که به بوتاکس حساسیت دارند نباید استفاده شود.

در کلنیک گوارش سپید تا کنون بیش از ۳۰۰ مورد تزریق بوتاکس معده توسط بهترین دکتر فوق تخصص گوارش، دکتر محمد علی محمدزاده انجام شده است و تا کنون عوارض جدی و خطرناکی از سمت مراجعه کنندگان به این مرکز تزریق بوتاکس معده گزارش نشده است

اثر بوتاکس معده از چه زمانی شروع می شود؟ چقدر طول خواهد کشید؟

کاهش گرسنگی و اشتها ۳ روز پس از عمل مشاهده می شود. پس از ۱ هفته به حداکثر سطح خود می رسد. اشتهای بیمار کاهش می یابد و کاهش وزن با یک رژیم غذایی شخصی آغاز می شود. اثر آن ۴ تا ۶ ماه باقی می ماند. در پایان این دوره، بوتاکس از بدن پاک می شود.

آیا رژیم غذایی بعد از بوتاکس معده ضروری است؟

بله. برای دستیابی به کاهش وزن مطلوب باید به رژیم غذایی شخصی توجه شود.
پس از تزریق بوتاکس معده رعایت رژیم غذایی بسیار مهم است و در واقع رعایت رژیم غذایی و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس باعث می شود نتیجه گیری بهتری از این روش لاغری داشته باشید.

با بوتاکس معده چقدر وزن کم می شود؟

هدف آن کاهش وزن کل به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد با فرآیند بوتاکس معده و به دنبال آن رژیم غذایی مناسب است. این نرخ ها ممکن است بر اساس سن، جنسیت، میزان متابولیسم و فعالیت بدنی متفاوت باشد.
ما بصورت میانگین می گوییم بین ۱۰ الی ۲۰ کیلو کاهش وزن خواهید داشت اما همانطور که توضیح داده شد در افراد مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد.

آیا کسانی که مشکلات معده مانند ورم معده و زخم دارند می توانند بوتاکس معده انجام دهند؟

افراد مبتلا به مشکلات معده مانند ورم معده و زخم باید قبل از انجام بوتاکس معده تحت درمان قرار گیرند.

پس اگر فردی دارای مشکلات گوارشی باشد ابتدا توسط بهترین دکتر فوق تخصص گوارش مورد درمان قرار میگیرد و سپس تحت نظارت و تجویز پزشک تزریق بوتاکس انجام خواهد شد.

در کلینیک گوارش سپید تجویز و معاینه قبل از تزریق بوتاکس توسط دکتر محمد علی محمد زاده فوق تخصص گوارش انجام میشود.

چه کسانی می توانند بوتاکس معده انجام دهند؟

از آنجایی که بوتاکس معده یک روش جراحی نیست، هر کسی که به آن نیاز دارد می تواند آن را دریافت کند. برای کسانی که اضافه وزن دارند توصیه نمی شود. سایر روش های کاهش وزن توصیه می شود، به ویژه برای کسانی که BMI بالای ۴۰ دارند. تزریق بوتاکس به معده به کاهش وزن کمک می کند.

این دارو برای بیمارانی اعمال می شود که برای جراحی چاقی به اندازه کافی اضافه وزن ندارند (BMI بین ۲۵ تا ۳۵) و با وجود تلاش هایی که انجام می دهند نمی توانند وزن خود را کاهش دهند. جراحی چاقی برای افرادی که BMI بالای ۳۵ دارند توصیه می شود.

پس بصورت کلی میتوانیم بگوییم افرادی کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس معده هستند که :

  • اهداف کاهش وزن متوسطی مانند کاهش وزن قبل از جراحی انتخابی یا کمک به باروری داشته باشید
  • شاخص توده بدنی (BMI) 30 تا ۴۰ داشته باشید
  • با اصلاح سبک زندگی مانند رژیم غذایی و ورزش موفقیتی کسب نکرده اید
  • می خواهند سبک زندگی سالم تری را شروع کنید
  • می خواهند خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با وزن مانند فشار خون بالا، دیابت، سکته مغزی، آپنه خواب یا بیماری قلبی را کاهش دهید.

آیا بوتاکس معده با غش انجام می شود؟

لاغری با بوتاکس معده روشی است که تحت آرامبخشی و بیهوشی سبک انجام می شود. بیمار هیچ گونه ناراحتی در طول عمل احساس نمی کند. او غافل از اینکه این یک عمل است. از آنجایی که حداقل بیهوشی انجام می شود، زمان بهبودی بین ۵ تا ۱۰ دقیقه است.

بوتاکس معده تقریباً ۲۰ دقیقه طول می کشد. قبل از عمل، دسترسی عروقی ایجاد می شود. قبل از شروع عمل، بیهوشی آرامبخش برای خواباندن بیمار تجویز می شود.

چند روز برای بوتاکس معده در بیمارستان می مانید؟

برای بوتاکس معده نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست. این فرآیند بیست دقیقه زمان نیاز دارد. پس از ۱ الی ۲ ساعت تحت نظر بودن، مرخص می شود.در کلینیک گوارش سپید ، انجام تزریق توسط بهترین پزشک فوق تخصص و در بخش مخصوص اسکوپی انجام میشود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست.

آیا بعد از بوتاکس معده درد وجود دارد؟

پس از بوتاکس معده، بیماران کمترین درد را تجربه می کنند. ممکن است در بیمارانی که درد را تجربه می کنند وجود داشته باشد. پزشک برای این بیماری مسکن و داروهای ضد گرفتگی تجویز می کند. با این داروها می توانید به راحتی این روند را تحمل کنید.

آیا زنان باردار می توانند بوتاکس معده انجام دهند؟

ما بوتاکس معده را به زنان باردار یا شیرده توصیه نمی کنیم.

آماده سازی برای تزریق آندوسکوپی سم بوتولینوم معده

دستورالعمل های پزشک خود را قبل از انجام عمل دنبال کنید. آنها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

نخوردن و ننوشیدن برای مدت معینی قبل از عمل.

تغییر دوز یا زمان مصرف داروهای خود در روز(های) منتهی به عمل.

در هنگام تزریق سم بوتولینوم معده چه اتفاقی می افتد؟

این عمل در مرکز آندوسکوپی انجام می شود و تزریق حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد.

شماره تماس مشاوره رایگان :
۰۹۱۲۰۱۶۵۷۰۳
۰۲۱۸۸۵۹۶۳۲۵
۰۲۱۸۸۰۷۰۴۴۶
۰۲۱۸۸۰۹۰۵۸۳