دکتر ارتوپد برای چیست؟ - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
دکتر ارتوپد برای چیست؟

آیا تا به حال شده است گردن درد شدیدی بگیرید که نتوانید آن را تکان دهید و یا کمر درد بدی به سراغ‌تان بیاید که حتی یک قدم راه رفتن برایتان ناممکن است. در این شرایط، به شما گفته می‌شود به دکتر ارتوپد مراجعه کنید. همین امر ممکن است این سوال را به ذهن شما بیاورد که دکتر ارتوپد برای چیست.

به طور کلی، اگر بخواهیم پاسخ سریعی به سوال دکتر ارتوپد برای چیست بدهیم باید بگوییم این پزشک بر روند درمان و بهبود مشکلات عصبی، عضلانی، توانبخشی و بهبود بیماری‌های استخوان‌ها، مفاصل، رباط‌ها، تاندون‌ها، عضلات و اعصاب نظارت دارد و به شما کمک می‌کند سلامتی خود را بازیابید.

بیماری‌های ستون فقرات

زمانی که این سوال مطرح می‌شود دکتر ارتوپدی برای چیست اولین پاسخی که به ذهن خطور می‌کند رفع مشکلات مرتبط با ستون فقرات است. بیماری های ستون فقرات از بیماری‌هایی هستند که افراد زیادی تجربه می‌کنند. دلیل اصلی این امر سبک زندگی بی‌تحرک و یا عدم توجه به ورزش کردن است. دیسک کمر می‌تواند با ارتوپدی بهبود پیدا کند و در نتیجه افراد می‌توانند تا حد زیادی به زندگی عادی خود بازگردند.

آسیب به تاندون‌ها و مفاصل

مسئله دیگری که در پاسخ به سوال دکتر ارتوپد برای چیست باید مد نظر بگیریم درمان و بهبود آسیب به تاندون‎ها و مفاصل است. مشکلات مفصلی از جمله مشکلاتی هستند که در سنین بالا رخ می‌دهند. دلیل اصلی این امر تحلیل آنهاست. البته باید بدانید کسانی که کارهای سنگین بدنی انجام می‌دهند، مانند کارگران و یا آرایشگرانی که دائما سرپا هستند، به مشکلات تاندون و مفصلی مبتلا می‌شوند و فزیوتراپی روشی مناسب برای کنترل دردها و جلوگیری از پیشرفت بیماری‌های مفصلی است.

بهبود شکستگی‌ها

وقتی می‌خواهیم به سوال دکتر ارتوپد برای چیست و یا ارتوپدی چیست پاسخ دهیم یکی از مواردی که به ذهن خطور می‌کند بهبود شکستگی‌هاست. شکستگی یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که ممکن است برای افراد رخ دهد. درد استخوان، پس از باز کردن گچ، کاهش پیدا نمی‌کند و شما باید به موارد متعددی برای کاهش درد توجه داشته باشید. همچنین، با توجه به این مسئله که محل شکستگی برای مدت طولانی در گچ می‌ماند و بی‌حرکت است ممکن است فرد بسیاری از کارهایی را که به صورت عادی انجام می‌داد دیگر نتواند به راحتی انجام دهد. در این شرایط، پزشک ارتوپدی به شما کمک می‌کند شکستگی‌ها را درمان کنید.

بهبود بیماری‌های مادرزادی

برخی از افراد از بدو تولد به بیماری‌های استخوانی و مادرزادی مبتلا هستند. این بیماری‌ها می‌تواند چالش‌های زیادی را برای افراد به وجود بیاورد و زندگی را برایشان دشوار کند. به همین دلیل، امروزه یکی از مواردی که این بیماران باید مد نظر داشته باشند مراجعه به دکتر ارتوپدی است.

دکتر ارتوپد برای چیست؟

البته باید بدانید پزشک ارتوپدی نمی‌تواند به درمان کمک کند، بلکه می‌تواند روند بیماری را کنترل نماید و برخی از فعالیت‌های بیماران را بهبود بخشد. بنابراین، اگر از شما پرسیده شد دکتر ارتوپد برای چیست می‌توانید بگویید یکی از وظایف آن بهبود بیماری‌های مادرزادی است.

رفع مشکلات حرکتی

ممکن است برخی از افراد به دلایل مختلف به بیماری‌های حرکتی مبتلا شوند. به طور مثال، ممکن است شما در حال بالا رفتن از پله باشید و ناگهان پایتان بلغزد و به زمین بیافتید. همچنین، ممکن است گاهی بد بلند شدن و یا خوابیدن دردهای بدنی شما را افزایش دهد و ناچار به دنبال راهکار مناسبی باشید. یکی از مواردی که می‌توانید در پاسخ به دکتر ارتوپد برای چیست در نظر داشته باشید رفع مشکلات حرکتی است. این پزشک قادر است به شما کمک کند هر چه سریعتر دردها را کاهش دهید و به روال عادی زندگی خود بازگردید.

آیا ارتوپدی بیماری‌ها را درمان می‌کند؟

زمانی که پرسیده می‌شود دکتر ارتوپد برای چیست و در پاسخ می‌گوییم این پزشک به درمان و بهبود بیماری‌های مفصلی و استخوانی کمک می‌کند، این سوال مطرح می‌گردد آیا ارتوپدی روشی برای درمان بیماری‌هاست. پاسخ به این سوال به شدت و نوع بیماری بستگی دارد. به طور مثال، افرادی که به بیماری‌های مادرزادی مفصلی و استخوانی مبتلا هستند نمی‌توانند انتظار درمان داشته باشند. همچنین، گاهی پیشرفت بیماری به حدی است که پزشک ارتوپد تنها از بدتر شدن علائم جلوگیری می‌کند. بنابراین، شما باید با توجه به میزان مشکلات بدنی خود انتظار درمان داشته باشید.

آیا کودکان را می‌توانیم به ارتوپدی ببریم؟

همانطور که در طول این متن متوجه شدید در پاسخ به سوال دکتر ارتوپد برای چیست پاسخ دادیم که این پزشک می‌تواند بیماری‌های مختلف از جمله بیماری‌های استخوانی و مفصلی را درمان کند و یا بهبود ببخشد. در همین راستا، برخی از افراد این سوال را می‌پرسند که آیا کودکان را می‌توان به ارتوپدی برد. پاسخ به این سوال مثبت است. در صورتی که کودک دچار آسیب‌های استخوانی و مفصلی شود، برای بهبود بیماری‌ها و مشکلاتش می‌توان او را به پزشک ارتوپد برد. سپس پزشک ارتوپد روند درمان را با توجه به نوع بیماری آغاز می‌کند.

چند جلسه باید ارتوپدی برویم؟

بهتر است بدانید با اینکه در پاسخ به سوال دکتر ارتوپد برای چیست گفته می‌شود که این پزشک به درمان بیماری‌های استخوانی و مفصلی کمک می‌کند اما منظور این نیست که قرار است پزشک ارتوپد معجزه کند. بلکه باید بدانید روند درمانی با استفاده از متدهای ارتوپدی یک روند آهسته است و شما باید در این مسیر صبور باشید. البته باید بدانید تعداد جلسات به نوع مشکل شما بستگی دارد. برخی از افراد در سه و یا چهار جلسه بهبود پیدا می‌کنند و برخی از افراد نیز باید یک و یا دو سال جلسات ارتوپدی خود را ادامه دهند. گاهی نیز ممکن است فرد نیاز مادام‌العمر به خدمات ارتوپدی داشته باشد.

برای تعیین وقت پزشک ارتوپد به کجا مراجعه کنیم؟

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در پاسخ به سوال دکتر ارتوپد برای چیست در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید شما می‌توانید برای بهبود، درمان و توانبخشی به پزشک ارتوپد مراجعه کنید و مشکلات خود را کنترل نمایید. بهتر است بدانید با توجه به نوع و شدت بیماری روند درمانی مشخص می‌شود. اگر به دنبال مرکز معتبری برای تعیین وقت پزشک ارتوپد هستید و می‌خواهید با بهترین پزشکان ارتوپدی آشنا شوید می‌توانید به سایت دکترتو مراجعه کنید و از امکانات آن بهره‌مند شوید.