باورهای غلط درباره ناباروری - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
باورهای غلط درباره ناباروری

داشتن مشکل در باروری می تواند برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد. درک ناباروری اولین قدم مهم در غلبه بر آن است. مبارزه با ناباروری می تواند اضطراب آور و طاقت فرسا باشد. صحبت کردن با مردم در مورد مشکلات بارداری ممکن است سخت باشد.
سایر بیماری‌های بهداشتی، عدم آگاهی یا اطلاعات در مورد ناباروری می‌تواند باعث ایجاد بسیاری از باورهای غلط شود، به همین دلیل است که نباید هر چیزی را که آنلاین می‌خوانید باور کنید.

۵ مورد از رایج‌ترین باورهای غلط و نکاتی برای بهبود باروری

راه های درمان ناباروی و اشتباهات رایج درباره روش های باروری چیست؟

سندرم تخمدان پلی کیستیک

رایج ترین باور غلط در مورد ناباروری این است که همه افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PICOS) برای باردار شدن با مشکل مواجه خواهند شد. این درست نیست. بسیاری از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک خیلی سریع و آسان باردار می شوند. تغییرات ساده در سبک زندگی از جمله تنظیم رژیم غذایی و مصرف مکمل ها می تواند شانس باردار شدن شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

استراحت زیاد شانس باردار شدن را افزایش می دهد

در حالی که استرس برای مدت طولانی می تواند بر باروری تأثیر منفی بگذارد، رفتن به تعطیلات و استراحت، تمام استرس و هر چیزی که با آن همراه است را از بین نمی برد.

این فکر می‌تواند یک حس کاذب ایجاد کند که مطمئناً بعد از تعطیلات باردار خواهند شد. درعوض هر روز از طریق فعالیت‌هایی مانند مدیتیشن، مطالعه، ورزش و غیره راه‌هایی برای استراحت و آرامش پیدا کنید.

زن باید ابتدا تغییراتی ایجاد کند

ایجاد تغییرات در سبک زندگی مانند مصرف مکمل ها و پیگیری چرخه باروری، برای بهبود باروری همیشه در اختیار زنان نیست. برای هر دو طرف بسیار مهم است که ببینند چه کاری می توانند انجام دهند تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهند.

روز چهاردهم بهترین روز برای باردار شدن است

یک تصور غلط رایج وجود دارد که روز ۱۴ سیکل شما بهترین روز برای باردار شدن است. اما این درست نیست، زیرا همه افراد یک چرخه دقیق ۲۸ روزه ندارند.

حتی اگر سیکل ۲۸ روزه داشته باشید، هیچ تضمینی وجود ندارد که در روز ۱۴ تخمک گذاری کنید. بنابراین، بهترین کار این است که هر دو تا سه روز یک بار در طول دوره باروری خود رابطه جنسی داشته باشید.
اگر برای باردار شدن مشکل دارید، تغییرات زیادی در رژیم غذایی و سبک زندگی وجود دارد که می توانید ابتدا برای بهبود باروری انجام دهید.