معرفی برترین شرکت‌های داروسازی ایران - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
معرفی برترین شرکت‌های داروسازی ایران

صنعت داروسازی یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین صنایعی است که در تمام دنیا وجود دارد. شرکت‌های فعال در این حوزه، وظیفه تحقیق و تولید دارو را بر عهده دارند. شرکت‌های ایرانی بسیاری نیز در این صنعت فعالیت می‌کنند که در ادامه به معرفی برترین‌ آن‌ها می‌پردازیم.

شرکت کارن

داروسازی کارن از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را آغاز کرد. کارن اولین شرکت ایرانی است که به تولید مکمل‌های غذایی، ورزشی و فرمولاهای انترال پرداخت. هم اکنون این شرکت به یکی از پرفروش‌ترین برندها در این صنعت تبدیل شده است و تا کنون ۱۶۰ نوع از انواع مکمل و محصولات درمانی را روانه بازار کرده است. شعار و هدف این مجموعه تولید محصولات با کیفیت و سالم است. این شرکت بزرگ­ترین و پیشرفته­ترین خط تولید سافت ژل را به خود اختصاص داده است.

شرکت دکتر عبیدی

داروسازی دکتر عبیدی، یکی از پیشگامان این صنعت است و بیش از ۷۵ سال از آغاز فعالیت این برند می‌گذرد. شرکت دکتر عبیدی، پیوسته می‌کوشد تا در این حوزه، به نوآوری دست پیدا کند و بهترین محصولات را برای درمان انواع بیماری‌ها تولید کند و سطح بهداشت و سلامت جامعه را ارتقا دهد.

شرکت الحاوی

شرکت الحاوی فعالیت خود را از سال ۱۳۴۷ آغاز کرده است. جالب است بدانید نام این برند از کتاب «الحاوی فی الطب» زکریای رازی گرفته شده است. این گروه ،به تولید ۸۰ نوع از انواع محصولات درمانی می‌پردازد و یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های فعال در این صنعت است.

 

معرفی برترین شرکت‌های داروسازی ایران

شرکت ابوریحان

شرکت ابوریحان در سال ۱۳۴۳ پا به صنعت داروسازی ایرانی گذاشت. فعالیت اصلی این شرکت در تولید داروهای هورمونی است. این شرکت نام آشنا؛ فعالیت‌های بسیاری را پیرامون بهبود کیفیت سلامت جامعه انجام داده است و در کنار ساخت محصولات متنوع برای انسان به ساخت محصولاتی برای دام نیز مشغول است.

شرکت البرز دارو

البرز دارو یکی از شرکت‌های معتبر در این بخش است که به عنوان تولیدکننده داروهای قلب و عروق شناخته می‌شود. این شرکت، در سال ۱۳۵۵ به ثبت رسید و همواره در ساخت محصولات درمانی به شکل خوراکی و تزریقی فعالیت کرده است و به یکی از برترین شرکت‌های فعال در این حوزه تبدیل شده است.

شرکت بهستان دارو

گروه بهستان دارو فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ آغاز کرده است و یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های فعال در تولید، توزیع و واردات دارو است. این شرکت، با تمام توان خود می‌کوشد تا محصولات درمانی حیاتی را تولید کند و سلامت بیماران را به آن‌ها برگرداند.

شرکت سیناژن

شرکت سیناژن، فعالیت خود را در سال ۱۳۷۳ آغاز کرد. هدف از تاسیس این شرکت ساخت محصولات بیوتکنولوژی است. هم اکنون نیز یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های فعال در این حوزه است. این شرکت به تولید محصولات درمانی برای بیماری‌های خاصی مانند سرطان، ام اس، ناباروری و موارد بسیار دیگری نیز مشغول است.

شرکت سبحان

گروه سبحان، در سال ۱۳۵۵ به جمع شرکت‌های تولید دارو در ایران پیوست و توانست به یکی از بهترین شرکت‌های فعال در ایران تبدیل شود. این شرکت از تمامی فرصت‌های موجود استفاده می‌کند تا کیفیت سلامت افراد و جامعه را بهبود ببخشد.

معرفی برترین شرکت‌های داروسازی ایران

شرکت اکسیر

داروسازی اکسیر یکی از شرکت‌های معتبر و شاخته شده ایرانی است که فعالیت خود را در استان بروجرد و در سال ۱۳۶۷ آغاز کرد. این شرکت ی علاوه بر بازار ایران؛ تقاضای کشورهای همسایه را نیز تامین می کند.

شرکت اکتوور

آخرین شرکت که در لیست برترین شرکت‌های تولید محصولات درمانی در ایران قرار دارد، شرکت اکتوور است. این شرکت در سال ۱۳۳۵ شروع به کار کرد و با هدف جبران نیاز دارویی کشور اقدام به تولید محصولات مختلف نمود. این شرکت اکنون در چندین حوزه درمانی به تولید و توسعه محصولات مختلف می‌پردازد.

کلام آخر با شما . . .

در این مطلب به معرفی برترین شرکت‌های داروسازی ایرانی پرداختیم. این شرکت‌ها هر کدام بخشی از مسئولیت تولید این محصولات درمانی کشور را بر عهده دارند و به بهترین نحو به انجام این وظیفه محول شده می‌پردازند تا نیاز بیماران را به انواع محصولات درمانی بر طرف کنند.