کدام ویتامین‌ها و مواد معدنی به رشد موهایتان کمک می‌کنند؟ - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
کدام ویتامین‌ها و مواد معدنی به رشد موهایتان کمک می‌کنند؟

مانند بقیه اعضای بدن، مو های شما برای سالم و قوی بودن به ویتامین‌ ها و مواد معدنی خاصی نیاز دارند. اگر به هر دلیلی منابع غذایی و ویتامین‌ ها به موها نرسد، ممکن است ریزش موها را تجربه کنیم.


به گزارش بانک پزشکان به نقل از همشهری، بهترین و موثرترین ویتامین‌ ها و مواد معدنی که برای سلامت و رشد مو مفیدند، در این مطلب معرفی کرده‌ایم تا با گنجاندن آن‌ ها در رژیم غذایی تان موهایی سالم و زیبا داشته باشید.

مانند بقیه اعضای بدن، موهای شما برای سالم و قوی بودن به ویتامین‌ ها و مواد معدنی خاصی نیاز دارند. اگر به هر دلیلی منابع غذایی و ویتامین‌ ها به موها نرسد، ممکن است ریزش موها را تجربه کنیم.
ویتامین‌ ها و مواد معدنی که در رشد مو نقش دارند:
ویتامین A: موجود در سیب زمینی شیرین، هویج، کدو تنبل، اسفناج، شیر، تخم مرغ و ماست

ویتامین‌ های گروه B، به ویژه بیوتین: موجود در زرده تخم مرغ، جگر، ماهی قزل آلا، آووکادو، آجیل و دانه‌ ها و محصولات لبنی

ویتامین C: موجود در مرکبات، توت فرنگی و فلفل دلمه‌ ای

ویتامین D: موجود در ماهی‌ های چرب، زرده تخم مرغ و غذا های غنی شده مانند شیر و آب پرتقال

ویتامین E: منابع خوب شامل تخمه آفتابگردان، بادام، اسفناج و آووکادو (یکی از مزیت‌ های ویتامین E بهبود رشد و توسعه مویرگ‌ ها و عروق خونی است)

آهن: موجود در صدف، تخم مرغ، گوشت قرمز، عدس و اسفناج

روی: منابع خوب شامل صدف، گوشت گاو، تخم کدو تنبل و عدس

اگر دریافت مواد مغذی لازم از غذا هایی که می‌خورید دشوار است، ممکن است بخواهید از مولتی ویتامین‌ هایی که حاوی این ویتامین‌ ها و مواد معدنی هستند استفاده کنید.

درست است که ویتامین‌ ها در سلامت موهای شما نقش دارند، با این حال مهم است که قبل از مصرف هر گونه مکمل، به ویژه بیوتین، با پزشک خود مشورت کنید.