رشد آمار کرونایی در جهان/ ۳ رقمی شدن فوتی‌ها در ۴ کشور پُرمبتلا - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
رشد آمار کرونایی در جهان/ ۳ رقمی شدن فوتی‌ها در ۴ کشور پُرمبتلا

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۱ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۵۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۸۴ هزار و ۸۵۸ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش بانک پزشکان به نقل از ایسنا، براساس جدول جهانی “ورلداُمتر” طی شبانه روز گذشته، کرونا در جهان جان ۱۵۳۴ نفر را گرفته و در برخی کشورهایی که در لیست ۱۰ کشور با بالاترین نرخ ابتلا هستند، آمار فوتی‌های ۲۴ ساعت گذشته، سه رقمی شده است.

بنابر آمار فوق، ژاپن با ثبت ۳۱۵ فوتی جدید، بالاترین تعداد تلفات کرونایی را در شبانه‌روز گذشته گزارش کرده و پس از آن برزیل با ۲۸۲ فوتی، آمریکا با ۱۶۵ فوتی، فرانسه با ۱۵۸ فوتی و آلمان با ۱۵۷ فوتیِ جدید، جزو کشورهایی هستند که آمار سه رقمی قربانیان را در ۲۴ ساعت اخیر ثبت کرده اند.

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۲,۲۰۳,۳۲۱ ۱,۱۱۵,۹۱۳
۲ هند ۴۴,۶۷۸,۰۰۸ ۵۳۰,۶۹۱
۳ فرانسه ۳۹,۱۱۹,۰۱۳ ۱۶۱,۱۵۲
۴ آلمان ۳۷,۲۱۱,۹۳۷ ۱۶۰,۷۶۸
۵ برزیل ۳۶,۱۵۰,۸۴۲ ۶۹۲,۸۵۴
۶ کره جنوبی ۲۸,۶۰۰,۶۰۷ ۳۱,۷۴۴
۷ ژاپن ۲۸,۱۱۶,۷۴۰ ۵۵,۰۱۹
۸ ایتالیا ۲۵,۰۲۱,۶۰۶ ۱۸۳,۹۳۶
۹ انگلیس ۲۴,۱۳۵,۰۸۴ ۱۹۸,۹۳۷
۱۰ روسیه ۲۱,۷۵۷,۶۹۷ ۳۹۳,۳۳۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۶۸۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۷۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.