توصیه های جدید CDC برای مقابله با ویروس کرونا - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
توصیه های جدید CDC برای مقابله با ویروس کرونا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا(CDC) به تازگی دستورالعمل های جدیدی را ارائه کرده که تا حدودی از میزان سخت گیری ها در زمینه قرنطینه و فاصله اجتماعی کاسته شده است.

به گزارش بانک پزشکان به نقل از روزنامه خراسان، تقریبا از دو سال و نیم پیش، زمانی که ویروس کرونا در جهان همه‌گیر شد هر روز دستورالعمل‌های جدیدی برای مقابله با این ویروس به اطلاع مردم می‌رسید. این دستورالعمل‌ها با توجه به شیوع این بیماری گاهی شدت می‌یافتند و گاهی هم نرم‌تر می‌شدند.به تازگی اما مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا(CDC) دستورالعمل جدیدی را درباره کووید-۱۹ منتشر کرده و خبر خوب این که تا حدودی از میزان سخت گیری ها ، در این توصیه‌ها کاسته‌ شده است.

افراد غیر مبتلای نزدیک به فرد آلوده نیاز به قرنطینه ندارند

این توصیه به این معنی است که اگر فردی در تماس نزدیک با یک فرد مبتلا به کرونا باشد(صرف نظر از این که واکسن زده باشد یا نزده باشد) و کرونا نگیرد لازم نیست که خودش را قرنطینه کند و فقط لازم است تا ۱۰ روز به صورت مداوم ماسک بزند و در روز پنجم برای اطمینان خاطر تست بدهد.

فاصله اجتماعی کم‌رنگ می‌شود

از ابتدای شیوع کرونا، تمام پزشکان مردم را به رعایت فاصله‌ اجتماعی تشویق می‌کردند و این نکته تا چند وقت پیش در توصیه‌های مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها هم قرار داشت اما به تازگی مرکز کنترل و پیشگیری آمریکا اعلام کرده است که دیگر لازم نیست برای کاهش خطر ابتلا فاصله ۱.۵ تا ۲ متری را رعایت کرد.

فقط ۵ روز قرنطینه

تعداد روزهای قرنطینه افراد مبتلا به کرونا از اولین روز همه‌گیری تا به امروز دچار تغییرات شده است. قطعا زدن واکسن در این تغییرات بی‌تاثیر نیست.CDC اعلام کرده دیگر مثل روزهای اول شیوع کرونا ۲۱ روز یا دو هفته قرنطینه لازم نیست و کافی است افراد با تست مثبت حداقل پنج روز در قرنطینه بمانند و از روز پنجم تا دهم حتما با ماسک در اجتماع حاضر شوند اما تعداد روزهای قرنطینه برای افراد دارای نقص ایمنی و بیماری‌های تنفسی متفاوت است و توصیه می‌شود این افراد برای روزهای ماندن در قرنطینه، با پزشک مشورت کنند.

استفاده از ماسک ادامه دارد

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا هم چنان به ضرورت ماسک زدن تاکید دارد و توصیه می‌کند به استفاده از ماسک در فضاهای بسته ادامه دهید. این مرکز تنها راه مقابله با این بیماری را زدن ماسک و واکسیناسیون اعلام کرده است.