مراحل عمل بینی - بانک پزشکان - راهنمای پزشکی
مراحل عمل بینی

مراحل عمل بینی یک بینی زیبا با نوک بلند شده و یک پل کوچک می تواند ظاهر همه را بهبود دهد. این روز ها روش های مختلف جراحی و غیرجراحی می توانند هارمونی صورت شما را افزایش داده و با رفع نواقص عملکرد…

یک بینی زیبا با نوک بلند شده و یک پل کوچک می تواند ظاهر همه را بهبود دهد. این روز ها روش های مختلف جراحی و غیرجراحی می توانند هارمونی صورت شما را افزایش داده و با رفع نواقص عملکرد بینی شما را بهبود بخشند. رینوپلاستی یک عمل جراحی است که نه تنها شکل بینی شما را تغییر می دهد بلکه عیوب ساختاری آن را نیز اصلاح می کند.

 

مراحل عمل بینی

با هم مراحل عمل بینی را ببینیم:

  • بیهوشی قبل از عمل بینی

داروها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز خواهند شد. انتخاب ها شامل آرامبخشی داخل یا بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد.

 

  • برش محل جراحی

رینوپلاستی بینی یا با استفاده از روش بسته انجام می شود، جایی که برش ها در داخل بینی پنهان می شوند، و یا روش باز عمل بینی، که در آن برشی در کلوملا، نوار باریکی از بافت که سوراخ های بینی را جدا می کند، ایجاد خواهد شد. از طریق این برش‌ها، پوستی که استخوان‌ها و غضروف‌های بینی را می‌پوشاند به آرامی بالا می‌رود و امکان دسترسی برای تغییر شکل ساختار بینی را فراهم می‌کند.

 

مراحل عمل بینی

 

  • تغییر شکل ساختار بینی

بینی ای که بیش از حد بزرگ است ممکن است با برداشتن استخوان یا غضروف کوچک شود. گاهی جراحی بینی ممکن است نیاز به اضافه کردن پیوند غضروف داشته باشد. معمولاً از غضروف سپتوم، پارتیشن وسط بینی، برای این منظور استفاده می شود. گاهی اوقات می توان از غضروف گوش یا به ندرت بخشی از غضروف دنده را استفاده کرد.  با توجه به اینکه اعتیاد به عمل بینی یک اختلال روانی می باشد باید تغییری که در شکل ساختار بینی صورت می گیرد با مشورت پزشک باشد نه از روی خواسته های احساسی که بعدا پشیمانی پیش نیاید.

 

  • اصلاح سپتوم انحرافی

اگر سپتوم انحراف داشته باشد، می توان آن را صاف کرد و برآمدگی های داخل بینی را کاهش داد تا تنفس بهتر شود. این کار با مشورت قبلی با پزشک متخصص انجام می شود.

 

مراحل عمل بینی

 

  • بستن برشی که برای عمل بینی ایجاد شده

وقتی ساختار زیرین بینی به شکل دلخواه تراشیده شد، پوست و بافت بینی مجدداً تراشیده شده و برش ها بسته می شوند. ممکن است برش های اضافی در چین های طبیعی سوراخ های بینی برای تغییر اندازه آنها گذاشته شود که این هم بسته به نوع بینی می باشد.

  • دیدن نتیجه

پس از اینکه مدتی از عمل بینی گذشت و تورم ایجاد شده از بین رفت می توانید نتیجه عمل را ببینید

  • عمل بینی ترمیمی

گاهی پیش می آید که زیباجو از فرم بینی خود پس از جراحی رضایت ندارد یا مشکلی در عمل وجود دارد که نیاز به ترمیم وجود دارد. در این مواقع بحثی پیش می آید به نام:  عمل بینی ترمیمی