پرسش و پاسخ رایگان از پزشک

خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

ارسال پروفایل

پادکست: ارتباط چاقی شکمی با بیماری‌ها

پادکست پزشکان ۱۳۹۷/۰۴/۱۴

پادکست: ارتباط چاقی شکمی با بیماری‌ها

در این پادکست خانم ناهید زندی مشاور تغذیه و رژیم درمانی، در مورد ارتباط چاقی شکمی با بیماری‌ها نکاتی را برای شما صحبت کنیم.

یادمان باشد بواسطه افزایش چاقی شکمی یعنی همان چیزی که در نظر عموم جا می افتد افزایش توده در ناحیه شکم افراد ایجاد می شود وقتیکه چربی در داخل شکم بالا می رود.

متاسفانه بیماریهای التهابی هم در افراد مختلف ممکن است ایجاد می شود. اگر فردی دارای ژن دیابت باشد می تواند عامل تحریک کننده برای روشن شدن این ژن در این فرد باشد.

اگر افرادی که زمینه بیماریهای قلبی عروقی، گرفتگیها و سکته ها در خانواده هایشان وجود داشته باشد در این افراد می تواند این ژن روشن شود و کشف جدیدی که اخیرا انجام شده دیده شده چاقی های شکمی می تواند نسبت مستقیمی با خطر آلزایمر در افراد داشته باشد. در مطالعات اخیر دیده شده افزایش چربیهای شکمی مستقل از اینکه فرد چاق هست یا در مرحله اضافه وزن قرار دارد می تواند باعث افزایش هورمونهای التهاب زا باشد و دراین افراد متاسفانه خطر ابتلا به زوال عقل و یا آلزایمر حدود شش و سه دهم برابر افزایش پیدا می کند جدا از اینکه می تواند بیماریهای سرطان و بیماریهایی که می تواند باعث ایجاد التهاب در بافت ها می شود را نیز به همراه داشته باشد و این بیماریها را هم تشدید می کند پس یادمان باشد همیشه نسبت چاقی های شکمی را کاملا به صورت مستقیم در نظر بگیریم و ورزش هایی که انجام می دهیم بتوانیم با این وسیله چاقی های شکمی را هم کمتر کنیم.

ساختمان پزشکان و مشاوران

دکتر سیما طادی – جراح و متخصص زنان و زایمان

دکتر سیما طادی

جراح زنان و زایمان
دکتر احسان صادقی نژاد – دندانپزشک کودکان و بزرگسالان

دکتر احسان صادقی‌نژاد

دندانپزشک کودکان
دکتر بابک باب شریف – پلاستیک چشم و استرابیسم

دکتر بابک باب شریف

پلاستیک چشم و استرابیسم
دکتر نیما شفیعی دندانپزشک ایمپلنت

دکتر نیما شفیعی

دندانپزشک ایمپلنت
دکتر علی رفیعی روانپزشک مشاوره خانواده

دکتر علی رفیعی

روانپزشک و مشاوره
لیست سوالات پزشکی - پرسش و پاسخ پزشکی
اینستاگرام بانک پزشکان

تبلیغات

ارسال نظر

کلینیک بانک پزشکان